Szafki cargo, wiszące, narożne

Duża kuchnia, to duża radość. Mała kuchnia, to mała radość? Niekoniecznie. Czasami bowiem, to właśnie małej rzeczy cieszą najbardziej. Przestrzeń, owszem, jest czymś szalenie ważnym, czymś o co zabiegamy, czymś, co sobie bardzo cenimy zarówno w ujęciu abstrakcyjnym, jak i rzeczywistym. Niemniej jednak, nawet niewielka przestrzeń nie będzie dla nas ograniczeniem jeśli zostanie mądrze i z głową zagospodarowana. Tym samym, projektowanie mini kuchni, np. w stosunkowo niewielkim mieszkaniu  osiedlowym, może nam przysporzyć mnóstwo radości i frajdy, mimo wszystko. Efekt końcowy zaś, będzie budzić zachwyt i podziw, a jak!

Szafki cargo, to prawdziwa rewolucja w gospodarowaniu przestrzeni kuchennej! Są wygodne i praktyczne w użyciu, mobilne, funkcjonalne, niepozorne, a jednocześnie efektowne. Meble typu cargo działają na bazie szuflady- wysuwają się jak one aczkolwiek, szufladami nie są. Mają przeróżne rozmiary (wysokość, szerokość, głębokość), są dostępne zarówno w schemacie pionowym, jak i poziomym, posiadają półki wewnętrzne, których ilość zależy od gabarytów szafki. Służą, przede wszystkim, do przechowywania produktów żywnościowych w temperaturze pokojowej oraz podręcznego sprzętu kuchennego. Pozwalają segregować produkty, organizować przestrzeń. Szafki cargo o charakterze narożnym zazwyczaj są wykorzystywane do przechowywania naczyń. Bardzo często, zamiast tradycyjnych półek posiadają ruchome półki poziomowe, które można obracać. Oznacza to, że nie musimy sięgać w głąb szafki, by wyjąć konkretne naczynie- wystarczy obrócić półkę i garnek jest nasz! Szafki narożne są ciekawą opcją zwłaszcza dla dużych kuchni, gdzie meble zajmują nie jedną, ale dwie ściany. „Przejście” z jednej ściany na drugą, za sprawą szafki narożnej nie tylko efektownie wygląda, ale też efektywnie zwiększa możliwości kuchni.

Szafki wiszące są nieodłącznym elementem każdej kuchni. Dzięki nim, wykorzystujemy przestrzeń kuchenną w maksymalnym stopniu. Są, to, między innymi, przeszklone półki, na których eksponujemy zastawę stołową, filiżanki, drobne dekoracje itp., zabudowane szafki, w których przechowujemy to i owo. Zazwyczaj wiszą one nad blatem na całej jego rozciągłości. Coraz częściej, montuje się szafkę wiszącą również nad okapem, jeśli pozwala na to jego charakter, dzięki czemu, zyskuje się dodatkową powierzchnię do zagospodarowania.